Sıcak Kemoterapi Nedir ?

Kanser hastaları için son yıllarda geliştirilen mucize yöntemlerden biri olan Sıcak Kemoterapi ne yazık ki birçok kişi tarafından bilinmiyor. Bunun temel sebebi Amerika, Japonya, Almanya ve İngiltere gibi çok gelişmiş ülkede sayılı uzman tarafından gerçekleştiriliyor olması.

Şanslıyız ki bu konuda ülkemizdede uzmanlar bulunmakta ve yukarda saydığımız gelişmiş ülkeler listesine değerli hekimlerimiz sayesinde Türkiye'de eklenmiş bulunuyor. Yeni bir tedavi yöntemi olması ve genelde Profesör düzeyinde doktorlarımız yaptığı bir ameliyat olduğu için internet üzerindeki kaynaklar bu değerli hocalarımız tarafından hazırlanmaktadır. Profesör Doktor olan bu hocalarımız içerikleri genelde akademik düzeyde hazırladığı için bizler içerikleri herkesin anlayabileceği en uygun şekle getirmeye çalıştık.

Bu süreçte faydalandığımız kaynakları kaynakları aşağıda yazıyoruz. Ayrıca konu sağlık olunca yanlış bir ifadeye yer vermemek için aşağıdaki sıcak kemoterapi nedir tanımını sıcak kemoterapi alanında çalışan doktorlara eposta yollayarak açıklamada bir hata yapıp yapmadığımızı mümkünse düzeltilmesi gereken bir nokta varsa bizlere bildirilmesini rica ettik. Yardımlarını esirğemeyen Prof. Dr. Emel CANBAY'a bu konuda teşekkürü bir borç biliriz. Ayrıca faydalandığımız diğer kaynakları yazının altında görebilirsiniz.

En kolay ifade ile Sıcak Kemoterapi


Halk arasında kanser hastalarının ameliyatından önce bıçak vurma yayılır şeklinde bir ifade vardır. İşte bu ifadedeki riskleri en aza indiren durumdur Sıcak Kemoterapi. Kanser ameliyatı sırasında kanserli doku temizlendikten sonra gözle görülmeyecek düzeydeki kanser hücleririnin temizlenmesi için dokunun sıcak kemoterapi ile yıkanmasıdır.

Prof. Dr. Emel CANBAY'ın web sitesinde ise tanım aşağıdaki şekildedir.
Sıcak Kemoterapi ameliyat ile kanserin bulaştığı tüm organ ve dokular temizlendikten sonra karın içinin kemoterapi ile yıkanması ve bu sırada karın içinden kaçan kanser hücreleri de kan damarları yolu ile verilerek iki taraflı savaş ile kanser hücrelerinin gözle görülmeyenlerinin yok edilmesi amaçlanır.

https://emelcanbay.com/sicak-kemoterapi.html

Yorumlar ve Sorular

  • Elif T. Aralık 2019

    Yazılan bilgiler için sonsuz teşekkürler. Oldukça anlaşılır olmuş.

  • Mert BakıAralık 2019

    Konuyu son derece net açıklamışsınız, sadece sormam gereken birkaç soru var bana yardımcı olabilir misiniz ?

Yorum yada Soru Ekle

Eposta adresiniz yayınlanmaz

Kaynak Olarak Bilgi Alınan Doktor

Genel Cerrah Prof. Dr. Emel CANBAY